Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Bilgiler

ilginç bilgiler Titanic Gemisi İçin 2224 Tane Bilet Kesilmişti, Ancak Gemiye 2223 Kişi Binmişti. Gemiye Binmeyen Tek Kişi İse Türk Dr. Ömer Akalın'dı.
ekleyenBetül Çorak    2012-10-12

ilginç bilgiler Dünyada İlk Pul Basma Şerefini Elinde Bulunduran İngiltere'nin Bastığı Pullar Üzerinde Ülke İsmi Yoktur. Bunun Yerine Pulun Sağ Veya Sol Üst Köşelerinde Ait Olduğu Zaman Döneminde İktidarda Olan Kral Veya Kraliçenin Portre Silueti Bulunmaktadır.
ekleyenPTT    2012-09-24

ilginç bilgiler 500 Metre Derinlik Ve 300 Derece Sıcaklıkta Yaşayabilen Bakteriler Bulunmaktadır.
ekleyenCan Berk Gençtürk    2012-06-02

ilginç bilgiler Macar Yanosh Voven Ve Karısı Sara Dünyada En Uzun Aile Hayatı Sürmüşler. Onlar 147 Sene Beraber Yaşamışlar. Yanosh 172 Sara 164 Sene Yaşamıştır. Öldüklerinde En Küçük Çocuklarının 116 Yaşı Varmış.
ekleyenilhan gedik    2012-06-02

ilginç bilgiler 1994 Dünya Kupası'nda Bulgaristan Futbol Takımının 11 Oyuncusunun Hepsinin İsminin Sonu "ov" İle Bitiyordu.
ekleyenilhan gedik    2012-06-02

ilginç bilgiler Renk Güneş Işınlarının Elmas,kristal,ayna,cd Veya Kitap Cildine Yansıması İle Oluşur.eğer Her Yansıdığında Güneşin O Zamanki Hangi Işını Bu Maddelerden Birine Çarparsa Gözümüzde Kalıcı Bir Görüntü Bırakır.gökkuşağının Oluşum Nedeni De Yukarıda Verdiğimiz Maddelere Işık Gelerek Renk Yansıtmaları. Peki O Zaman Neden Yağmurdan Sonra Gökkuşağı Çıkar Diye Sorarsanız Cevabını Okuyun güneş Işınları Elmas,kristal,ayna,veya Cd Ye Çarparak Renk Yaydığı Gibi Su Damlaları Da Kristalin Yapısına Sahip Olduğu İçin Etrafımızda Oluşan Renkler Bu Sefer Havada Oluşur İşte Gökkuşağıda Bu Renklerin Bir Süre Havada Bulunduğu Zamanki Görüntüdür.
ekleyenyusuf berk ciminli    2012-06-02

ilginç bilgiler Yaban Kazları Ve Ördekler Göç Ediyorsa, Keçiler Kuyruklarını Bacak Arasına Kıstırıyorsa, Havada Bulut Yoksa Da Yağmur Beklenir. Kazların Sesi Yakından Gelirse Hava İyi Olacak Demektir. Örümcek Şevkle Ağ Örüyorsa Hava Güzel Olacak Demektir.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Yaklaşık 85 Milyon İnsan Çölde Yaşıyor.
ekleyenÖZGÜR DENİZ TÜRKMEN    2012-06-02

ilginç bilgiler Her Biri 20 Ton Olan Taşlardan İnşa Edilmiştir.ve Bu Taşları Temin Edilebilecek En Yakın Mesafe Yüzlerce Km Uzaktadır. Bu Taşların Nasıl Getirildiği Bilinmemektedir.
ekleyencüneyt    2012-06-02

ilginç bilgiler İnsan Kemiklerinden Bir Ev Yapılmak İstenirse Depremlere Karşı Asla Enkaz Yığını Olmaz.
ekleyenkazım agun    2012-06-01

ilginç bilgiler Biliyormusunuz Önceden Deprem Olunca İnsanlar Başlarını Sallıyorlarmış ...ve Kurtulacaklarını İddia Ediyorlarmış Ama Kurtulan Olmamış.
ekleyenelif    2012-06-01

ilginç bilgiler Yakın Bir Zamanda Petrol Savaşlarının Yerini Su Savaşları Alabilir.
ekleyenMERVE SUDE    2012-06-01

ilginç bilgiler Hızlı Nüfus Artışı Ve Su Kaynaklarının Sabit Oluşu Dünyadaki Su Sorunlarının Artıracaktır.
ekleyenMERVE SUDE    2012-06-01

ilginç bilgiler 2025 Yılında Dünyanın Üçte Biri Susuzluk Sorunu Yaşayacak.
ekleyenMERVE SUDE    2012-06-01

ilginç bilgiler 1980 Yılında Çok Kuvvetli Bir Fırtına İtalya'da Yaşayan Vittorio Luise'nin Arabasını Bir Nehre Kadar Uçurdu. Camı Kırmayı Başaran Vittorio Fırtınaya Karşı Yüzerek Kıyıya Ulaştı Ve O Anda Fırtınanın Kopardığı Bir Ağacın Üzerine Düşmesi Nedeniyle Öldü.
ekleyenAbdülkerim Görgülü    2012-06-01

ilginç bilgiler Magnezyumun Külleri Magnezyumun Normal Halinden Daha Ağırdır.
ekleyenAbdülkerim Görgülü    2012-06-01

ilginç bilgiler Bir Madeni Parayı Havaya Attığınızda Yazı Ve Tura Gelme İhtimalleri Eşit Değildir. Tura Tarafındaki Resim Yazı Tarafına Göre Biraz Daha Fazla Ağırlık Yarattığı İçin Altta Kalma İhtimali Daha Yüksektir. Bu Durumda Tura Gelme İhtimali Yaklaşık Olarak %49,5 Olarak Hesaplanmıştır.
ekleyenAbdülkerim Görgülü    2012-06-01

ilginç bilgiler Bir Gram Radyum Atomu Üçbin Ton Kömürün Enerjisini Verir.
ekleyenHASAN    2012-06-01

ilginç bilgiler Dünyada Bir Yılda Tüketilen Kola, Meyve Suyu Gibi İçecek Kutularından Geri Dönüşümle 10 Adet Büyük Yolcu Uçağı Yapılabilir.
ekleyenMERVE SUDE YURDUM    2012-06-01

ilginç bilgiler Köpek Dişleri Kesici Dişlerin Yanındaki Sivri Uçlu Dişleridir.bazı Hayvanlar Avlarını Isırmak Ve Yakalamak İçin Köpek Dişlerini Kullanırlar.biz Bu Dişleri Çok Fazla Kullanmıyoruz.
ekleyenMERVE SUDE YURDUM    2012-06-01

DİĞER SAYFALAR

Karışık Tuhaf Bilgiler toplam 279 Bilgi Bulunuyor.

İLGİNÇ BİLGİ EKLEYİN / YORUM YAZIN

Yazan :

YAZILAN YORUMLAR :

:) : Bunları biliyor muydunuz? Hayat çok acımasız:)
Meraklı bilgin : Bunu okuduktan sonra farkedeceksiniz ki ki Beyninizi ikinci kiyi okumanıza izin vermedi. Bunu okumadan önce ilk cümleye baktınız
Meraklı bilgin : Baş parmağın uzunluğu burun kadardır. Bunu okuyup deneyenlerin sayısı %95'i aşar
Meraklı bilgin : Balıkların hafızaları birkaç saniye ile sınırlı değildir   Balıkların sadece birkaç türüyle sınırla bir durumdur. Özellikle Japon balıkları ile ilgili olarak yayılan bir bilgi olan bu zayıf hafıza durumu yanlış bir bilgidir. Japon balıklarının hafızaları birkaç aya kadar uzanabilir. Fareler peynir sevmez Ünlü çizgi film karakterleri sayesinde yaygınlaşan bir bilgi olan bu bilgi de yanlış bir bilgidir. Koku alma duyuları oldukça gelişmiş hayvanlar arasında bulunan fareler için, peynir gibi yoğun kokuya sahip besinler, diğer birçok gıdanın yanında tercih edilen bir yiyecek değildir. Fareler kokuda hafif, şekerde bol yiyecekleri veya tahılları daha fazla tercih ederler
KENAN : 46 yaşındaki bir adam , kendisini Call of Duty de çok öldüren 13 yaşındaki bir çocuğu bulup, ona saldırmıştır.

Yazılan 5 yorum görüntüleniyor.