Böceklerin Dünyası İle İlgili İlginç Bilgiler

ilginç bilgiler Muz Yiyen Bir Kişinin Sivrisinekler Tarafından Isırılma İhtimali Muz Yememiş Bir Kişiye Göre Daha Yüksektir
ekleyenpınar    2013-06-06

ilginç bilgiler Bir Karıncanın Bir Yıl Boyunca Yediği Yiyecek Bir Buğday Tanesidir.
ekleyengülabi    2013-06-03

ilginç bilgiler Bir Köstebek Bir Gecede 90 Metre Tünel Kaza Bilir.
ekleyenduygu    2013-05-27

ilginç bilgiler Uğur Böceği Biyolojik Üremede Çok Önemlidir.
ekleyenbilgiful    2013-05-16

ilginç bilgiler Dünyanın En Güçlü Böceği Herkül Böceğidir Kendisinin 300000 Katı Ağırlıktaki Bir Şeyi Kaldırabilir.
ekleyenAhmet    2013-05-11

ilginç bilgiler Termitler (Beyaz Karınca) Yalnızca Pirinç Boyundadırlar, Ve Çamur Ve Salya İle 6 Metre Boyunda, 30 Metre Genişliğinde Yuvalar İnşa Edebilirler.
ekleyenNurSena    2013-05-06

ilginç bilgiler Gergedan Böceği Kendi Ağırlığının 850 Katını Sırtında Taşıyabilir.
ekleyenNurSena    2013-05-06

ilginç bilgiler Solucanlar Yarıdan Koptuklarında Bir Süre Sonra Yaşamlarına Devam Ederler.
ekleyenanji    2013-05-05

ilginç bilgiler Bir Hamamböcegi Kafası Koptuktan Sonra Açlıktan Ölmeden Dokuz Gün Yaşayabiliyor.
ekleyenFurkan Çakır    2012-11-04

ilginç bilgiler Çiftçilere Zarar Veren Böceklerden Bugün Bilinen Bir Milyon Civarında Böcek Türü Vardır, Tüm Böcek Türlerinin Sayısı İse 10 Milyon Civarındadır.
ekleyenCan Berk Gençtürk    2012-06-02

ilginç bilgiler Arılar Bazı Çiçeklerden Yaptığı Ballar Zehirlidir ,bu Zehir Arıları Etkilemez Arılar Bu Çiçeklerden De Nektar Toplar, Ancak Yaptıkları Bal İnsanları Zehirler Ve Bu Zehirli Bala Deli Bal Denir.
ekleyenCan Berk Gençtürk    2012-06-02

ilginç bilgiler Akreplerde Eğer Erkek Akrep Hızlı Davranıp Oradan Uzaklaşmaz İse Dişi Akrebe Yem Olabilir.
ekleyenekin can alp    2012-06-02

ilginç bilgiler Sivrisinek Isırdığı Zaman, Antikoagülan (Kan Pıhtılaşmasını Engelleyen) Enzimleri İçeren Tükürük Enjekte Ediyor. Isırıldığınız İlk Sefer, Bir Şey Olmuyor, Ancak Bağışıklık Sisteminiz Sonra Bu Yabancı Proteinlere Engel Olmak İçin Antikorlar Yapmaya Başlıyor. Bir Süre İçin, Bu Bağışıklık Reaksiyonu Kaşıntıya Ve Şişmiş Kabarcığa Neden Oluyor.
ekleyeneda yeniceli    2012-06-02

ilginç bilgiler Yusufçuk Kanadını Saniyede 28 Defa, Eşek Arısı 100 Defa Kanat Çırpar. Kara Sinek Saniyede 1000 Defa Kanat Çırpar. Harikadır. Hiçbir Adale Bu Kadar Süratle İşleyemez.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Yusufçuklar Hiçbir Yere Konmadan 100 Km'lik Bir Yolu Katedebilir İzdivaç Mevsiminde 15-35 Km Süratle Bataklık Üzerinde Uçar. Kanadının Yarısı Kesilse De Yine Devam Eder.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Bacakları 2,5 Mm Olan Bir Pire Bir Sıçrayışta Bir Masanın Bir Tarafından Diğer Tarafına Sıçrayabilir. Bir Olimpiyat Şampiyonu Aynı Şekilde Bir Gösteri Yapabilseydi Bir Sıçrayışta 215 M Uzun Atlayacak Ya Da 130 M Yüksek Sıçrayabilecekti.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Çekirge Bir Sıçramada Vücut Boyunun 20 Katı Mesafe Atlar. Bu Durum İnsanın 3 Adım Atmada 100 Metreyi Aşması Gibidir.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Avustralyalı Bayan Sidney Karıncaların Cenaze Törenini Anlatıyor. Karıncalar İkişer İkişer Sıralanarak Cesetlerin Bulunduğu Yere İntizamla Geldiler. İki Karınca İlerledi Ve Arkadaşlarından Birinin Cesedini Aldı, Sonra Diğer İkisi İlerledi Sonuna Kadar Hepsi Aynı Şeyi Yapınca, Artık Karıncalar Yürümeye Hazırdı. Herkes İntizamla İlerlerken Tembel Olan Bazıları Cenazeden Kaçındı. Bunlara Hepsi Çullandı,tek Mezara Attılar, Cenaze Töreni Yapılmadı.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Karıncalar Cemaatçidir. 3-4 M Yükseklikte 100 M2 Yer Kaplayan Binalar Yapan Termitlerde. Termitlerin Binaları İçinde Yollar, Hava Yolları, Besin Depoları, Melike Ve Kurtçuklar İçin Özel Odalar Vardır. Termit(Karınca)tepesi Çelik Bir Levha İle İkiye Bölündü. Buna Rağmen Yaşamlarını Sürdürdüler. Her İki Melike Karınca Hapsedildi Yine İş Devam Etti Ama Kraliçe Öldürülünce Yapı Durdu.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

ilginç bilgiler Karınca Alt Çene Avını Yakalar, Gedik Açar, Testere Gibi Kullanır. Alt Çenenin Yapısından Yararlanarak Pens Yapılmıştır. Karıncanın Bacağında Tarak Vardır. Sık Kıllardan Meydana Gelen Tarakla Antenlerini Temizler. Kursaklarında Besin Taşır. Aç Bir Arkadaşı İle Karşılaştığında Kursağını Arkadaşına Dayar Ve Besler. Bu Olaya Trofalazi Denir. Dadı Karıncalar Kraliçe Tarafından Kendilerine Teslim Edilen Larvaları Havalandırır, Bakar Gençler Çalışır, Yaşlılar Hoşgörü İle Karşılanır. Karıncalarda Soğuk Havada Kullanmak Üzere % 10 Gliserol Vardır. Brezilyanın Geniş Çayırlarında Yaşayan Şemsiye Karıncalar Yuvalarını Kurmak İçin 250 M3 Toprak Yığarlar Her Karınca Ömrü Boyunca 1 Kg Toprak Taşıyor. Yani Kendi Ağırlığının 5000 Katı. Aynı Biçimde Bir Çalışma İle İnsan Topluluğunun Gökdelen Yapılması Söylenseydi, Her Birimize 350 Ton Tuğla Taşımak Gerekirdi.
ekleyenİbrahim nazım güme    2012-06-02

DİĞER SAYFALAR

Böceklerin Dünyası toplam 101 Bilgi Bulunuyor.

İLGİNÇ BİLGİ EKLEYİN / YORUM YAZIN

Yazan :

YAZILAN YORUMLAR :

Meraklı bilgin : Örümcek Ağı Çelikten 5 Kat Daha Sağlamdır. Karıncalar Mecbur Kaldıklarında Suyun Altında Bir Hafta Yaşayabilir. Akrepler 1 Sene Aç Ve Susuz Yaşarlar. Kopan Organları Yeniden Meydana Gelir. Radyasyona Çok Dayanıklıdırlar.  : Eğer bir kelimeyi hatırlamakta zorlanıyorsanız yumruğunuzu sıkın. Bu beyin aktivitenizin artmasına ve hafızanızı geliştirmeye yardımcı olur. Aslında " Anı Yaşamak " Deyimi Pek Uygun Değildir. Çünkü Gerçekte Tam Olarak Anı Yaşayamıyoruz. Beynimiz Her Şeyi Düşünüp Algılayana Kadar Belli Bir Süre Geçtiği İçin 80 Milisaniye Geçmişte Yaşıyoruz Kahverengi Gözler En Sağlıklı Gözlerdir. Fareler peynir sevmez
susu : Karıncalar şeker dışında tatlı şeyleri sevmezler
böcekçi gencay : karıncanın yıl boyunca yediği yiyecek sadece bir buğday tanesidir

Yazılan 3 yorum görüntüleniyor.